Teknoloji,  Yazılım

GDG DevFest Denizli’19 ile Yazılım ve Teknoloji Festivali

Herkese merhaba,

30 Kasım Cumartesi günü GDG(Google Developer Groups) Denizli olarak ilk DevFest Denizli etkinliğini gerçekleştirdik. Konuşmacılarımız ve katılımcılarımız ile harika bir sinerji vardı etkinlik boyunca. Dolu dolu festival havasında bir gün geçirdik !

Pamukkale Üniversitesi Kongre Kültür Merkezi’nde düzenlenen “GDG Devfest Denizli 2019” etkinliğimizde Google asistan, veri bilimi, android, UI/UX Design, Google cloud,oyun yazılımı ve yapay zeka teknolojileri gibi bir çok konuda bilgiler aktarıldı. 500’den fazla kişinin katıldığı etkinlikte gün boyu sunumlar ve workshoplar yapıldı. Ege Bölgesi’nin en büyük geliştirici konferanslarından birini gerçekleştirdik.

Etkinliğimiz ile ilgili çıkan haberlerden bazı kesitler

Google Geliştirici Grupları (Google Developer Groups-GDG) Denizli ekibi bu sene ilki düzenlenen GDG DEVFEST Denizli 2019, Pamukkale Üniversitesi Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. 500’den fazla kişinin katıldığı etkinlikte gün boyu sunumlar ve workshoplar yapıldı. Ege Bölgesi’nin en büyük geliştirici konferanslarından biri olmaya aday olan GDG DEVFEST Denizli 2019 etkinliğinde en çok dikkat çeken konular yapay zekalı asistanlar, yapay zekanın yazılım açısında üretilmesi ve oyun yazılımı ile ihracat yapılabileceği konusunda bilgiler paylaşıldı.

“Denizli’de üretilen oyun Amerika’nın en çok oynanan oyunları arasına girdi”

Oyun yazılımı sektöründe bilgi veren ve mobil oyunlar konusunda ihracat yapılabileceği konusunda bilgi veren Burak Vardal, özel bir firmada oyun yazılımı yaptıklarını belirtti. Vardal, “Şu anda ülkenin geldiği durumda oyun sektörünün ne kadar büyük bir ihracat kökeni olduğunu anlatmaya çalıştım. Çünkü şu anda Amerika’da en çok indirilen oyunlar, en çok oynanan oyunlar, en çok gelir elde eden oyunların bazıları Türkiye’den çıkıyor. Bu sene 12 tane oyun çıkardık ve normal bir işle daha fiziksel, daha gerçekçi maddeye dayanan işlere göre, oyunun ne kadar büyük bir ihracat kökeni olduğunu aslında giderek görüyoruz. Denizli’den de çıkardığımız bir oyun Amerika’nın en çok oynanan oyunu oldu. Bu anlamda da geldiğimiz noktada bu şekilde yapılan etkinlikler, özellikle üniversiteli gençleri bu alanda yönlendirmek açısından çok önemli ve bizde mümkün olduğunca yazılım seven öğrencileri oyun sektörü ile ilgili ve oyun oynamayı seven, sosyal hayatları ile ilgili öğrencileri mümkün olduğunca oyun yazılımına götürecek bilgileri paylaşmaya çalıştık” dedi.


Alanında uzman konuşmacılarımız ile dolu dolu bir DevFest geçirdik. Tüm konuşmacılarımıza, bu etkinliği gerçekleştirmekte bizlerden desteğini esirgemeyen sponsorlarımıza ve her zaman olduğu gibi yine bizlerden desteğini esirgemeyen Google Geliştirici İlişkileri Koordinatörü İlker Akansel’e ekibim adına teşekkür ediyorum.

Böylesine büyük bir etkinliğin arkasında çok büyük bir emek var. Aylarca, gece gündüz demeden emek veren başta Devfest Denizli’19 yardımcı organizatörü Abdullah Oğuz olmak üzere tüm ekibime ve emeği geçen tüm görevli arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Tüm etkinliklerimiz için bizi GDG Denizli Meetup hesabı üzerinden takip etmeyi unutmayın !

İnci Bayramoğlu | GDG Denizli Lideri & Organizatörü

Yazılım Geliştirici, Antakya 1992 doğumlu. Bilgisayar ve teknoloji için doğmuş bir insan. Hayatını yazılım ve teknolojiye adamış biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.