Tolga Gariboğlu ile Fikrinbecerin.com

12065472_618732634925583_7203484507679359033_n
Merhaba arkadaşlar ,
Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Akdeniz Bilişim Zirvesine çocukluğumuzdan tanıdığımız Tolga Gariboğlu, namı-diğer Tolga abi yeni projesi fikrinbecerin ile katıldı. Yıllar sonra Tolga abi ile bir bilişim konferansında karşılaşacağımız aklımıza gelmezdi doğrusu. Sohbet havasında bir sunum ile bizlere yeni projesini tanıttı.

Peki fikrinbecerin.com nedir ? Sizlere bu projeden bahsetmek istiyorum.

Fikrinbecerin, mobil uygulamalar üretmek için fikirlerin ve becerilerin buluştuğu bir platformdur.

Microsoft,Apple,Google gibi şirketler bikaç kişilik ekiple garajda temelini atan projelerdir. Bu fikirden yola çıkarak Tolga Gariboğlu ve ekibi fikrinbecerin.com u kurarak sizleri fikriniz yada becerinizle garajlarına davet ediyorlar.

12107749_621472027984977_1212803594465037935_n

Biraz daha detaya inmek gerekirse fikrinbecerin.com fikriniz yada beceriniz ile başvurup , mobil uygulamalar geliştireceğiniz ve bu projeden hissedar olabileceğiniz bir platformdur.

Birkaç soru ile fikrinbecerin.com u tanıyalım.

 • Hem fikrim hem becerim mi olmalı ?
  Hem fikriniz hem beceriniz olmasına gerek yok . Birisi olsa yeter.
 • Fikrimi verirsem nasıl değerlendirilecek ?
  Fikir iyiyse hayata geçirmek için gerekli tüm çalışmalar yapılıyor. Ekip ve teknik destek sağlanıyor.Şirket kuruluşu , proje yönetimi,diğer masraflar fikrinbecerin ekibi tarafından karşılanıyor.
 • Becerim varsa nasıl değerlendirilecek ?
  Beceriniz herhangi bir projeye katkı sağlıyorsa emeğinizle, becerinizle katkıda bulunduğunuz projeye ortak olarak katılıyorsunuz.
 • Ortaklık , hissedarlık ?
  Yani fikrinizle yada becerinizle yatırımcı oluyorsunuz.
 • Fikrimi yada becerimi verirsem , karşılığında bana para ödenecek mi ?
  Uygulamanın başarılı olması halinde yaşam boyunca global hissedarı olacaksınız.Özellikle fikri – becerisi olan üniversite öğrencisi yada yeni mezunların sponsor problemi yaşadığını düşünürsek, çok güzel işler çıkaracak bir proje var önümüzde.Bilişimde ancak fikir ve yeteneklerin desteklenmesiyle yol katabileceğimiz aşikar. Fikrinbecerin gibi projelerin ve destekçilerinin artması temennisi ile başka bir yazıda görüşmek üzere.

  Fikrinbecerin ile ilgili detaylı bilgi için http://fikrinbecerin.com/

 

You may also like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.