GDG Burdur – Women Techmakers’17

Google Geliştirici Grupları (GDG’ler), Android, Uygulama Altyapısı’ndan Google Chrome platformlarına,Google Maps API gibi ürün API’larına, YouTube API ve Google Calendar API’ye kadar her şeyi içeren Google’ın geliştirme teknolojisiyle ilgilenen geliştiriciler içindir.

Burdur/Bucak Mehmet Akif Ersoy üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri öğrencisi Emrecan TEPE tarafından kurulan GDG Burdur, 2017 yılında temellerini atmış olup onay bekleyen GDG gruplarından biridir.

Google Developer Group Burdur (GDG Burdur) ilk etkinliğini 28 Nisan 2017 tarihinde Women Techmakers Burdur’17 (WTM) organizasyonu ile gerçekleştirmiştir.

WTM  özellikle kadın bilişimcilere yönelik bir organizasyondur. Teknoloji dünyasında kadınların daha fazla yer alması için teşvik eden ,bu bağlamda edindiğimiz bilgileri paylaşmayı hedef alan organizasyonlardır.

Bendeniz İnci BAYRAMOĞLU GDG Burdur ekibinde sosyal medya uzmanı ve WTM Burdur’17 organizatörü olarak yer almaktayım. Bilişim sektöründe bir kadın olarak, hemcins meslektaşlarımın aramıza katılmasına vesile olmaktan gurur duyuyorum.

GDG Burdur ekibi olarak hem ilk organizasyonumuz, hemde ilk WTM organizasyonumuz olmasına karşın farkındalık yaratan bir organizasyon düzenledik.

WTM’17 Burdur organizasyonunda

“2017 Yılının En Yeni Android Kütüphaneleri”  ile Freelance Android Developer Tuğba ÜSTÜNDAĞ’ı,

“Siber Güvenlikte Analitik Yaklaşımlar” ile bir Siber Güvenlik Uzmanını etkinliğimizde ağırladık.

Değerli konuşmacılarımız uzmanlık alanlarında sunumlar yaparak farkındalık oluşturdular.

Öncelikle değerli konuşmacılarımıza, GDG Burdur ekip arkadaşlarıma, dışarıdan katkı sağlayan dostlarımıza ve tüm aksiliklere rağmen bizden desteğini esirgemeyen gizli kahramanlarımıza teşekkür ederim. Başka bir etkinlikte görüşmek dileğiyle .

Hepinize teknoloji ile barışık ve bir o kadarda bağımsız hayat dolu günler diliyorum.

Kaynaklar :

Google Developers Group https://developers.google.com/groups/

 

You may also like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.